West Riding Track League 14th June 2010 Results 28th June 2010
Event 1 Juvenile ½ Lap Time Trial Freewheel
Rider Club Licence Race No.
1 Reece  Wood Bitmap
Aire Valley RT
C 50
2 Jamie Ridehalgh Aire Valley RT 463795 32
3 Tom Pidcock Aire Valley 462387 30
4 Alex Grice East Bradford 720132 11
Event 2  A & B 400m Block Handicap
Rider Club
1 Reece  Wood Bitmap Bitmap
Aire Valley RT
50
2 Alex Grice East Bradford 720132 11
3 George Southby East Bradford 719519 33
4 Billy Lazenby East Bradford 471177 22
Event 3 C & D 400m Block Handicap
Rider Bitmap Bitmap
Club
1 Alex Ridehalgh Aire Valley RT 463796 31
2 Joe Pidcock Aire Valley RT 462389 29
3 Ruby Boyes Huddersfield Star Wh 464119 2
4 Adam Mills 719546 24
Event 4 E & F 400m Block Handicap
Rider Club
1 Paul Asquith East Bradford CC 46
2 Robyn Clay 455727 5
3 Jamie Asquith East Bradford CC 45
4 Luca Grice East Bradford 724894 12
Event 5 FX 6 Lap Block Handicap
Rider Club
1 Ashley  Walls Seacroft Wheelers 724605 74
2 Thomas Rotherham  Sportcity Velo 457004 71
3 Owen  Mitton Hudds Road Club 437968 114
4 Dave Robbins Yorkshire RC 409295 119
Event 6  Free Wheel 500m Handicap Groups A,B,C
Rider Club
1 Aidan Holmes Leeds Mercury 712680 15
2 Megan Cullen Bitmap Bitmap
Otley CC
7
3 Tom Pidcock Aire Valley 462387 30
4 Alex Grice East Bradford 720132 11
Event 6a Free Wheel 500m Handicap Groups D,E,F
Rider Club
1 Luca Grice East Bradford 724894 12
2 Ruby Boyes Huddersfield Star Wh 464119 2
3 Dylan Boyes Huddersfield Star Wh 724810 3
4 Robyn Clay 455727 5
Event 7 FX 500 Handicap Heat 1
Rider Club
1 Ashley  Walls Seacroft Wheelers 724605 74
2 Jason Ridehalgh Aire Valley RT 407875 118
3 Chris Parker Seacroft Whs 705117 117
4 Neil Stainthorpe Leeds Mercury 467086 121
Event 7 FX 500 Handicap Heat 2
Rider Club
1 Jonathon Hunt East Bradford 467951 133
2 Peter Southby East Bradford CC 129
3 Lewis Meadows York Cycleworks 440200 112
Event 7 FX 500 Handicap Heat 3
Rider Club
1 Giles  Pidcock Epic Vines 419044? 130
2 Nick Barnes Seacroft Whs 448916 63
3
4
Event 7 FX 500 Handicap Heat 4
Rider Club
1 Anthony Jones Featherstone RC 710340 108
2 Ryan Whatmough Shepherds Cycles 440381 73
3 Chris  Barnes Seacroft Whs 457127 62
4
Event 7 FX 500 Handicap Heat5