11th May 2009 Week 1    RESULTS Cont:

EVENT 7A : JUVENILE 1 LAP SCRATCH FIXED HEAT A
PLACING NAME CLUB
1ST JAKE WOMERSLEY SOWERBY BROTHERS RT
2ND RYAN WHATMOUGH SHEPHERDS CYCLES
3RD LUKE SIMPSON LEEDS ST CHRISTOPHERS
     
EVENT  7B: JUVENILE 1 LAP SCRATCH FIXED HEAT B
PLACING NAME CLUB
1ST NICK BARNES SEACROFT WHEELERS
2ND HERSCHEL STEVENS TRIANGLE RT
3RD LEWIS BARRY  SPORTS CITY VELO
4TH REBECCA WOMERSLEY SOWERBY BROTHERS RT
     
EVENT 8  : SENIOR 10 LAP POINTS RACE  
PLACING NAME CLUB
1ST PAUL WHATMOUGH SHEPHERDS CYCLES
2ND JAKE WOMERSLEY SOWERBY BROTHERS RT
3RD LUKE SIMPSON LEEDS ST CHRISTOPHERS
4TH STEVE BARNES SEACROFT WHEELERS
     
EVENT 9A : JUVENILE 2 LAP SCRATCH FREEWHEEL HEAT A
PLACING NAME CLUB
1ST CHRIS BARNES SEACROFT WHEELERS
2ND JOE PARKER CROSSTRAX
3RD DAVID PULLAN LEEDS MERCURY
4TH MATTHEW HOLMES LEEDS MERCURY
     
EVENT 9B  : JUVENILE 2 LAP SCRATCH FREEWHEEL HEAT B
PLACING NAME CLUB
1ST AIDAN HOLMES LEEDS MERCURY
2ND ERIC MOBBS LEEDS MERCURY
3RD STEPHEN JONES PONTEFRACT
4TH GAETAN STEVENS TRIANGLE RT
     
EVENT  9C : JUVENILE 2 LAP SCRATCH FREEWHEEL HEAT A
PLACING NAME CLUB
1ST LEWIS YOUNG  
2ND HENRY POWELL LEEDS MERCURY
3RD MAX POWELL LEEDS MERCURY
     
EVENT   10A: JUVENILE 2 LAP SCRATCH FIXED HEAT A
PLACING NAME CLUB
1ST JAKE WOMERSLEY SOWERBY BROTHERS RT
2ND LUKE SIMPSON LEEDS ST CHRISTOPHERS
3RD EDWYN OLIVER-EVANS EAST BRADFORD CC
4TH SEB MARSH SEACROFT WHEELERS
     
 EVENT  10B : JUVENILE 2 LAP SCRATCH FIXED HEAT B
PLACING NAME CLUB
1ST NICK BARNES SEACROFT WHEELERS
2ND HERSCHEL STEVENS TRIANGLE RT
3RD LEWIS BARRY  SPORTS CITY VELO
4TH REBECCA WOMERSLEY SOWERBY BROTHERS RT
     
EVENT 11  : JUVENILE FREEWHEEL 400M HANDICAP
PLACING NAME CLUB
1ST CHRIS BARNES SEACROFT WHEELERS
2ND DAVID PULLAN LEEDS MERCURY
3RD LEWIS YOUNG  
4TH MATTHEW HOLMES LEEDS MERCURY
4TH JOE PARKER CROSSTRAX
     
EVENT  12 :  FIXED 400M HANDICAP  
PLACING NAME CLUB
1ST REBECCA WOMERSLEY SOWERBY BROTHERS RT
2ND ANTHONY JONES FEATHERSTONE RC
3RD STEVE BARNES SEACROFT WHEELERS
4TH LEWIS BARRY  SPORTS CITY VELO