West Riding Track League 3rd August 2009
Event 1: Juvenile ½ Lap Time Trial Freewheel
1 82 Chris Barnes Seacroft Wheelers 22.82
2 9 Tom Rotherham Eastlands Velo 22.88
3 90 Joe Parker Crosstrax 24.87
4 96 Mason Hollyman Sowerby Bros RT 24.99
5 79 Aidan Holmes Leeds Mercury 25.92
Event 1A Fixed Wheel 1/2 Lap Time Trial
1 15 Richard Kennedy Chesterfield Coureurs  17.72
2 4 Paul Whatmough Shepherds Cycles 18.69
3 74 Jake Womersley Sowerby Bros RT 19.02
4 75 Ryan Whatmough Shepherds Cycles 19.09
5 1 Neil Stainthorpe Leeds Mercury 19.23
Event 2 Fixed Wheel 6 Lap Block Handicap
1 13 David Stevens Sports City Velo 4.4
2 81 Nick Barnes Seacroft Wheelers 4.46
3 74 Jake Womersley Sowerby Bros RT 4.47
4 80 Matthew Holmes Leeds Mercury 4.49
Event 3 Freewheel 500 Handicap
1 115 Joshua Hoskins
2 100 Henry Hollyman Sowerby Bros RT
3 112 George Southby
4 79 Aidan Holmes Leeds Mercury
Event 4 Heat 1 Fixed Wheel 500m Handicap
1 2 Tim Evans East Bradford
2 13 David Stevens Triangle RT
3 75 Ryan Whatmough Shepherds Cycles
4 1 Neil Stainthorpe Leeds Mercury
Event 4 Heat 2 Fixed Wheel 500m Handicap
1 89 Edwyn Oliver-Evans East Bradford
2 7 Chris Parker East Bradford
3 74 Jake Womersley Sowerby Bros RT
4 80 Matthew Holmes Leeds Mercury
Event 5 Freewheel Scatch Races - Older Riders
Heat 1 -2 Laps
1 96 Mason Hollyman Sowerby Bros RT 1.58
2 79 Aidan Holmes Leeds Mercury 2.05
3 78 Eric Mobbs Leeds Mercury 2.06
4 107 Billy Lazenby Ampleforth 2.08
Heat 2 -3- Laps
1 82 Chris Barnes Seacroft Wheelers 2.59
2 9 Tom Rotherham Eastlands Velo 3.01
3 90 Joe Parker Crosstrax 3.04
Event 6 Freewheel 900m Handicap All younger riders per list 2
1 115 Joshua Hoskins
2 108 Isobelle Mobbs
3 112 George Southby
4 100 Henry Hollyman Sowerby Bros RT
Event 7 Fixed Wheel 500m Handicap Final
89 Edwyn Oliver-Evans East Bradford
75 Ryan Whatmough Shepherds Cycles
13 David Stevens Triangle RT
7 Chris Parker East Bradford
Event 8 Fixed Wheel 4 Lap Course de Prime TLP
1 4 Paul Whatmough Shepherds Cycles 2
2 1 Neil Stainthorpe Leeds Mercury 1
2 81 Nick Barnes Seacroft Wheelers 1
4 80 Matthew Holmes Leeds Mercury
Event 9 Freewheel Younger kids 500 Handicap Time
1 82 Chris Barnes Seacroft Wheelers 1.55
2 35 Tom Cullen 1.56
3 112 George Southby 1.57
4 79 Aidan Holmes Leeds Mercury 1.59
Event 10 Fixed Wheel 1 Lap Scratch Heat 1 Time
1 15 Richard Kennedy Chesterfield Coureurs  39.86
2 1 Neil Stainthorpe Leeds Mercury 41.10
3 13 David Stevens Triangle RT 41.74
4 4 Paul Whatmough Shepherds Cycles 48.08
Event 10 Fixed Wheel 1 Lap Scratch Heat 2 Time
1 74 Jake Womersley Sowerby Bros RT 38.66
2 75 Ryan Whatmough Shepherds Cycles 41.1
3 89 Edwyn Oliver-Evans East Bradford 41.55
4 2 Tim Evans East Bradford 43.74
Event 10 Fixed Wheel 1 Lap Scratch Heat 3
1 81 Nick Barnes Seacroft Wheelers 40.32
2 88 Alice Oliver-Evans East Bradford 41.86
3 12 Ailsa Stainthorpe Leeds Mercury 41.86
4 7 Chris Parker East Bradford 41.86
Event 11 Freewheel Unknown Distance (3 Lap)
1 82 Chris Barnes Seacroft Wheelers 3.27
2 9 Tom Rotherham Eastlands Velo 3.30
3 90 Joe Parker Crosstrax 3.30
Event 12 Fixed Wheel Unknown Distance
1 13 David Stevens Triangle RT
2 4 Paul Whatmough Shepherds Cycles
3 81 Nick Barnes Seacroft Wheelers