West Riding Track League Final Standings 2009
Pos'n Name Club
Seniors Fixed Wheel
1 Paul Whatmough Shepherds Cycles
2 Steve Barnes  Seacroft Wheelers
3 Anthony Jones Featherstone RC
3 Neil Stainthorpe Leeds Mercury
4 Paul Milson Calder Clarion
5 Chris Parker East Bradford CC
6 Dave Stevens Triangle RT
7 Rob Tyas Maldon & District
7 Tim Evans East Bradford CC
8 Gary Marsh Seacroft Wheelers
8 Richard Kennedy Chesterfield Coureurs
9 David Kennedy Chesterfield Coureurs
Youth A - Under 16 Boys Fixed Wheel
1 Matthew Rotherham Sport City Wheelers
2 Nick Barnes Seacroft Wheelers
3 Luke Simpson Leeds St Christophers
3 Herschel Stevens Triangle RT
Youth A - Under 16 Girls Fixed Wheel
1 Rebecca Womersley Sowerby Bros Rt
2 Aisla Stainthorpe Leeds Mercury
3 Alice Oliver-Evans East Bradford CC
Youth B - Under 14 Boys Fixed Wheel
1 Jake Womersley Sowerby Bros RT
2 Ryan Whatmough Shepherds Cycles
3 Edwyn Oliver-Evans East Bradford CC
4 Matthew Holmes Leeds Mercury
5 Luke Banks East Bradford CC
5 Seb Marsh Seacroft Wheelers
6 Lewis Barry Sport City Velo
Youth C - Under 12 Boys Free Wheel
1 Chris Barnes Seacroft Wheelers
2 Joe Parker Crosstrax
3 Tom Rotherham Eastlands Velo
4 David Pullan Leeds Mercury
5 James Kellett
6 Jack Diamond
6 Callum Watson
7 Alex Haywood  
Youth C - Under 12 Girls Free Wheel
1 Celia Hudson
2 Amber Bolton
Youth D - Under 10 Boys Free Wheel
1 Mason Hollyman Sowerby Bros
2 Aidan Holmes Leeds Mercury
3 Stephen Jones Pontefract
4 Tom Pidcock Epic Cycles
5 Eric Mobbs Leeds Mercury
6 Lewis Clay
7 Robert Southby
8 Tom Cullen
9 Jamie Ormiston
10 Gaetan Stevens Triangle Rt
11 Jacob Dale
12 Will Peach
13 Ethan Cullen
14 Matthew Gordon
14 Ben Wilson
15 Charlie Peach
16 Oliver Harrison
Youth D - Under 10 Girls Free Wheel
1 Natasha Farmer
2 Frankie Haywood
3 Robyn Watson
4 Izzy Curry
4 Bettie-Rose Ascot
Youth E - Under 8 Boys Free Wheel 
1 Henry Hollyman Sowerby Bros
2 Billy Lazenby Ampleforth
3 George Southby
4 Thomas Young
5 Joe Pidcock Epic Cycles
6 Joshua Hoskins
7 Samuel Watson
8 Patrick Ormiston Leeds Mercury
8 Patrick Haywood
9 Alex Grice
9 Samuel Young
10 Adam Mills
11 Joe Gordon
12 Stan Boucherat
13 Alex Watson
14 Josh Wilson
14 Samuel Mills
Youth E - Under 8 Girls Free Wheel
1 Ella Lazenby Ampleforth
2 Robyn Clay
3 Isobelle Mobbs
4 Megan Cullen